• Deutsch
  • Polski

noclegi w Rewalu26Rewal jest stolicą Gminy Rewal, niezwykle atrakcyjnym nadmorskim regionem turystycznym, bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Może poszczycić się bogatym w jod powietrzem oraz wspaniałym mikroklimatem, a także szeroką, piaszczystą i zadbaną plażą. Symbolem a równocześnie dowodem i gwarancją najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa nad wodą jest certyfikat “Błękitna Flaga”, który przyznawany jest Gminie Rewal każdego roku. Niezwykle znaczącym jest fakt, iż nad bezpieczeństwem na plażach czuwają wyszkoleni ratownicy. 

Rewal jest administracyjnym, oświatowym oraz kulturowym centrum gminy. Turyści cenią sobie piękno wschodów i zachodów słońca, które można podziwiac z doskonale usytuowanego punktu widokowego, a przede wszystkim z nowoczesnej platformy widokowej, połączonej bezpośrednio z głównym zejściem na plażę, która znajduje się w sercu Rewala. Klimat nadmorskiej miejscowości doskonale oddają kutry rybackie, które stacjonują na plaży przy bazie rybackiej. Tam też można kupić świeżą rybę, bezpośrednio od rybaków.

Wspaniałą atrakcją jest codzienny widok paralotniarzy szybujących nad plażą. Istotnym punktem Rewala jest Amfiteatr, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty czy występy znanych gwiazd i kabaretów. Latem na terenie gminy odbywają się liczne imprezy sportowe i rekreacyjne. Rewal jest stale unowocześniany i modernizowany. W samym centrum nieustająco tętni życie. Znajdują się tu liczne punkty gastronomiczne (restauracje, pizzerie, smażalnie ryb, lodziarnie, itp.), sklepy spożywcze oraz odzieżowe, place zabaw, a także, chętnie odwiedzane szczególnie wieczorami, lokale rozrywkowe. Goście Rewala mają możliwość korzystania z wszelkich usług, także fryzjerskich czy kosmetycznych. Celem dbania o zdrowie i samopoczucie turystów funkcjonuje centrum pomocy lekarskiej oraz apteka.

ATRAKCJE:

rybakRewal oferuje swoim gościom wiele atrakcji urozmaicających pobyt. Nadmorska kolej wąskotorowa jest niezwykle ciekawa ze względu na swoją wieloletnią historię. Jej trasa rozpoczyna się w położonym niedaleko mieście Gryfice i obejmuje miejscowości wchodzące w skład Gminy Rewal. W Rewalu funkcjonuje Park Wieloryba, będący największą i najnowszą atrakcją o tematyce morskiej. Można tam podziwiać około stu modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach, a także płetwala błękitnego mierzącego 35 metrów, co robi olbrzymie wrażenie na dzieciach oraz dorosłych. Kolejnymi punktami wartymi odwiedzenia są Oceanarium, Aleja Różana bogata w 148 gatunków róż, Aleja Zakochanych ciągnąca się wzdłuż morza do jednego z punktów widokowych, gdzie ciekawym i upodobanym przez zakochanych elementem jest ławka Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. Istotna jest również rzeźba Rybaka usytuowana w pobliżu bazy rybackiej, która nawiązuje do tradycji miejscowości, jaką jest rybołówstwo. Znaczącym plusem Rewala jest bliskość innych miejscowości nadmorskich wchodzących w skład Gminy Rewal. Warto jest skorzystać i zobaczyć ich atrakcje. W sąsiadującym z Rewalem Niechorzu znajduje się latarnia morska, Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie można obejrzeć wiernie odwzorowane modele latarni morskich polskiego wybrzeża oraz Muzeum Rybołówstwa. Graniczący z Rewalem Trzęsacz jest niewielką, ale interesującą miejscowością, gdzie warto zwiedzić słynne ruiny kościoła zniszczonego przez Bałtyk, które stanowią symbol małości wobec siły żywiołu, multimedialne muzeum “Na 15. Południku” przedstawiające 1000 lat historii Trzęsacza, platformę widokową oraz kościół neogotycki. Ciekawostką jest, iż Trzęsacz leży na 15. południku, który wyznacza czas środkowo-europejski.

Także miłośnicy sportu oraz aktywnego wypoczynku znajdą dla siebie wiele możliwości, a warunki przyrodniczo-krajobrazowe oraz zdrowe powietrze wyjątkowo temu sprzyjają. W Rewalu znajduje się atrakcyjny kompleks sportowy, na który składa się boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne oraz skatepark. Znakomitą alternatywą są szlaki rowerowe, w które Gmina Rewal obfituje. W samym Rewalu ma swój początek szlak nazwany Rewalską Krainą Słońca i co niezwykle istotne, nie trzeba przywozic ze sobą roweru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów utworzono Rewal Bike System, czyli wypożyczalnię rowerów i sprzętu Nordic Walking. Lubiącym piesze wędrówki Rewal proponuje zadbane szlaki turystyczne. Przez gminę przebiegają aż trzy takie szlaki. W pobliżu znajdują się parki linowe, paint ball, można również pojeździć konno, a turyści lubiący wyzwania mają możliwość skorzystania z windsurfingu oraz paralotni.